Jesteś tutaj: Home

Rada Miasta zabiera głos w sprawie drogi S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 21 styczeń 2015 16:13

Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Bydgoszczy jednogłośnie przyjęli stanowiko kierowane do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie drogi ekspresowej S-10, która według najnowszych planów rządowych ma być realizowana po roku 2023. O tym zagrożeniu na sesji mówił poseł Piotr Król, który następnie wraz z radnym wojewódzkim Romanem Jasiakiewiczem podjął pracę nad redakcją stanowiska.

Rada Miasta Bydgoszczy mając na uwadze znaczenie gospodarcze i społeczne drogi krajowej S-10 dla ziemi bydgoskiej i województwa Kujawsko-Pomorskiego wnioskuje do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o ujęcie w "Programie Dróg Krajowych na lata 2014-2023" budowy drogi krajowej S-10.

 

Miasto Bydgoszcz winno mieć lepszy dostęp komunikacyjny do najważniejszych szlaków Polski, w tym do Autostrady A1 i drogi S 11, przez Piłę, która umożliwi połączenie ze środkowym Wybrzeżem.

 

Okoliczności te mają istotne znaczenie dla rozwoju regionu i Miasta Bydgoszczy, które jest na ósmej pozycji co do wielkości miast w Polsce.

Budowa drogi S-10 wpłynie niewątpliwie na rozwój społeczno-gospodarczy i integrację województwa Kujawsko- Pomorskiego.

 

Taka decyzja byłaby zgodna z celami Programu, które mówią o budowie spójnego i nowoczesnego systemu dróg krajowych, a także z zapisami przyjętego w październiku ubiegłego roku przez rząd Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu, w którym mówi się o budowie krajowej „dziesiątki”.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.