Jesteś tutaj: Home

Poseł alarmuje: Poczta planuje duże zwolnienia w naszym regionie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 luty 2015 13:20

Duży niepokój wobec planów zarządu Poczty Polskiej w sprawach dotyczących zatrudnienia wyraził poseł Piotr Król. Przewiduje on, że w regionie bydgoskim pracę stracić ma 342 pracowników. Problem w przyszłym tygodniu ma się zająć sejmowa Komisja Infrastruktury.

 

- Z przykrością stwierdzam, że zarząd Poczty Polskiej planuje w regionie bydgoskim planuje zwolnienie blisko 342 osób. Co najbardziej przerażające, to planowane zwolnienia w służbie doręczeń, czyli listonoszy i doręczycieli paczek – mówił na konferencji prasowej odbywającej się na tle bydgoskiej poczty głównej poseł Piotr Król Podkreślał on, że od kilku lat prowadzone są działania na rzecz zmniejszenia zatrudnia.

 

- Planuje się u nas zaraz po Warszawie, Krakowie i Poznaniu największe zwolnienia. Jest to tym trudniejsze do zaakceptowania, że Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie jeżeli chodzi o poziom bezrobocia to sytuacja jest niedobra – zaznaczał parlamentarzysta - Podjęliśmy z grupą posłów Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie kroki. W przyszłym tygodniu odbędzie się poświęcona tej sytuacji Komisja Infrastruktury, będę miał zaszczyt w tej sprawie reprezentować grupę posłów.

 

Na spotkanie w Sejmie zaproszeni są członkowie zarządu Poczty Polskiej oraz przedstawiciele związków zawodowych.

 

W naszym regionie pracę stracić mają także naczelnicy, co pozwala podejrzewać, że może dojść do ograniczenia liczby placówek pocztowych.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.