Jesteś tutaj: Home

W środę na komisji sejmowej o przyszłości pracowników poczty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 17 luty 2015 19:05

W regionie bydgoskim pracę ma stracić 342 pracowników Poczty Polskiej – alarmował przed tygodniem na konferencji prasowej poseł Piotr Król. Z inicjatywy kilku parlamentarzystów reprezentowanych przez Króla w środę odbędzie się specjalne posiedzenie Komisji Infrastruktury, na którym możemy się dowiedzieć, czy nie dojdzie także do likwidacji placówek pocztowych w naszym regionie.

Poseł Piotr Król informuje nas, że zwolnienia mają dotyczyć głównie listonoszy, choć w planach jest także zlikwidowanie kilkudziesięciu etatów naczelników – W najlepszym wypadku po redukcji etatu naczelnika dana placówka staje się filią, ale może dojść także do jej likwidacji – wyjaśnia nam parlamentarzysta.

 

Region bydgoski pod względem skali redukcji znajduje się zaraz za Warszawą, Krakowem i Poznaniem. Więcej szczegółów Król liczy, że uda się uzyskać w czasie posiedzenia komisji.

 

Na środę pod Sejmem pikietę zaplanowali także związkowcy z Poczty Polskiej.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów