Jesteś tutaj: Home

Czas realizacji S-5 głównie będzie zależał od procedury przetargowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 25 marzec 2015 10:55

Gościem sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Mirosław Jagodziński, regionalny dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który przedstawił radnym cykliczną informację na temat realizacji inwestycji jaką ma być droga ekspresowa S-5 w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Jako termin otwarcia nowej drogi dla kierowców podawany jest przełom lat 2017-2018, dużo zależeć będzie od czasu przeprowadzenia procedur przetargowych i ewentualnych odwołań.

 

Zainteresowanie budową drogi S-5 wśród firm jest duże, gdyż swoje oferty złożyło kilkudziesięciu wykonawców, w tym podmioty zagraniczne m.in. z Hiszpanii, Czech i Włoch.

 

Dyrektor Mirosław Jagodziński poinformował, że zdecydowano się na dwa nowe węzły w Kowalewie pod Szubinem i w Żninie.

 

Przedstawiciel GDDKiA liczy, że na przełomie września i października będą podpisane umowy, a prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale przyszłego roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy