Jesteś tutaj: Home

Konkurs Lady D. dla aktywnych niepełnosprawnych kobiet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 17 kwiecień 2015 17:49

Parlamentarna Grupa Kobiet organizuje kolejną edycję Konkursu Lady im. Krystyny Bochenek, które celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych kobiet. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się etap wojewódzki konkurs, który organizują posłanki Iwona Kozłowska i Domicela Kopaczewska.

Nazwa konkursu Lady D nawiązuje do angielskiego słowa ,,disabled”, czyli wykluczona. Choć jak przyznaje posłanka Iwona Kozłowska, często osoby niepełnosprawne mają większe poczucie obowiązku od ludzi w pełni sprawnych, dlatego zdecydowano się na organizację tego konkursu. Posłanka do udziału w nim zaprosiła wspólnie z organizacjami współorganizującymi dzieło: Aleksandrą Gierej z kujawsko-pomorskiego oddziału PRFON oraz Jolantą Pisarskiej-Bitowt z Ligi Kobiet Polskich.

 

Konkurs prowadzony będzie w piecu kategoriach:

-,,Dobry Start” dla dziewcząt i kobiet w wieku 15-26

-,,Kultura i Sztuka”

-,,Sport”

-,,Życie Społeczne” - dla pań zaangażowanych w organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych

-,,Życie Zawodowe” - dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz niepełnosprawnych

 

Zgłoszenie do 15 maja przyjmuje biuro posłanki Iwony Kozłowskiej. Szczegółowy regulamin i formularze dostępne są na stronie – www.iwonakozlowska.pl

 

Laureatki w poszczególnych kategoriach nagrodzi specjalna kapituła. W czerwcu planowana jest też uroczysta gala kończąca konkurs na etapie wojewódzkim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wojewoda Ewa Mes i marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

 

Zwyciężczynie poszczególnych kategoriach wezmą udział w edycji ogólnopolskiej konkursu, który podsumowany będzie w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.