Jesteś tutaj: Home

Lewica żąda wyciągnięcia z zamrażarki projektów umożliwiających szybsze przejście na emeryturę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 czerwiec 2015 20:47

Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Bańkowska, na konferencji prasowej w Sejmie przypomniała, że jej ugrupowanie od wielu lat zabiega o umożliwienie szybszego przejścia na emeryturę ze względu na staż pracy. W ten sposób odniosła się do podobnych propozycji autorstwa prezydenta Bronisława Komorowskiego i PSL.

- Jesteśmy świadkami od kilku tygodni swoistej burzy mózgów, którą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zaprząta uwagę obywateli, a ta burza mózgów ma dotyczyć pomysłów, które mają tej koalicji pomóc wygrać wybory – mówiła posłanka Anna Bańkowska na konferencji w Sejmie - Z wielkim smutkiem przyjmujemy kolejne zapowiedzi wyłonione przez koalicję rządzącą, dotyczące szczególnie zachęcenia ludzi słabszych ekonomicznie, do tego, żeby zachcieli od nowa popierać PO i PSL. Powiem szczerze, że obiektywizm i uczciwość wymagałyby tego, żeby przy pomysłach zwracać uwagę na ich twórców.

 

Poseł Ryszard Zbrzyzny z SLD przypomniał, że lewica już w 2010 roku złożyła stosowny projekt.

 

- Projekt ten obywatelski w 2013 roku został przez Komisję Polityki Społecznej uznać za niegodny poparcia. Projekt ten gdzieś się zawieruszył. SLD wniosło w kwietniu tego roku uaktualniony projekt. To nie prezydent Komorowski i PSL, ale to SLD jest autorem tego pomysłu – tłumaczyła Bańkowska. Projekt SLD zakładał możliwość przejścia na emeryturę po 40 lat płacenia składek w przypadku mężczyzn oraz 35 lat dla kobiet.

 

- SLD żąda od marszałka Sejmu, żeby zechciał uruchomić zamrożone wcześniej projekty – zaznaczał poseł Ryszard Zbrzyzny.

 

Bańkowska obawia się, że tak samo jak prezydent Komorowski po przegranych wyborach zrezygnował ze swojego pomysłu, tak samo będzie z głoszonymi obecnie przez PO i PSL propozycjami.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.