Jesteś tutaj: Home

Będzie nadal gorąco – mogą być problemy z dostawą prądu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 08 sierpień 2015 16:08

Polskie Sieci Elektroenergetyczne apelują o oszczędność energii elektrycznej w godzinach szczytowych, czyli pomiędzy 11-15. Istnieje bowiem ryzyko przerw w dostawach energii elektrycznej.

Wysoka temperatura i związany z nią niski poziom rzek, z których pobierana jest woda do obiegów chłodzenia, powodują mniejszą wydajność elektrowni w produkcji energii elektrycznych. Ponadto część z nas dla ochrony przed upałami korzysta z urządzeń klimatyzacyjnych, które zwiększają pobór prądu.

 

W związku z występującymi trudnościami, OSP apeluje do wszystkich podmiotów i instytucji, a także gospodarstw domowych, o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15 – czytamy w komunikacie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

 

Dzisiaj nasze termometry wskazują temperatury bliskie 40 stopniom. Od jutra ma być nieco chłodniej, ale cały czas będą to temperatury dość wysokie, które występować mają przynajmniej jeszcze przez tydzień.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy