Jesteś tutaj: Home

Będzie nadal gorąco – mogą być problemy z dostawą prądu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 08 sierpień 2015 16:08

Polskie Sieci Elektroenergetyczne apelują o oszczędność energii elektrycznej w godzinach szczytowych, czyli pomiędzy 11-15. Istnieje bowiem ryzyko przerw w dostawach energii elektrycznej.

Wysoka temperatura i związany z nią niski poziom rzek, z których pobierana jest woda do obiegów chłodzenia, powodują mniejszą wydajność elektrowni w produkcji energii elektrycznych. Ponadto część z nas dla ochrony przed upałami korzysta z urządzeń klimatyzacyjnych, które zwiększają pobór prądu.

 

W związku z występującymi trudnościami, OSP apeluje do wszystkich podmiotów i instytucji, a także gospodarstw domowych, o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15 – czytamy w komunikacie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

 

Dzisiaj nasze termometry wskazują temperatury bliskie 40 stopniom. Od jutra ma być nieco chłodniej, ale cały czas będą to temperatury dość wysokie, które występować mają przynajmniej jeszcze przez tydzień.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów