Jesteś tutaj: Home

Walczymy o remont linii kolejowej do Szczecina

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 09 sierpień 2015 00:01

Do wtorku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje nad Krajowym Programem Kolejowym do 2023 roku. Wraz z Ruchem Obywatelskim Lepsza Bydgoszcz zachęcamy do udziału w nich.

 

Na liście rezerwowej znajduje się ważna z punktu widzenia naszego regionu rewitalizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Bydgoszcz – Piła oraz elektryfikacja linii nr 203 na odcinku Piła – Krzyż. Realizacja obu inwestycji umożliwiłaby uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego z Bydgoszczy do Szczecina, ale także zwiększyła potencjał niewykorzystywanej dzisiaj trasy Bydgoszcz – Berlin. Nie mówiąc już o lepszej komunikacji z Nakłem nad Notecią, dla ruchu regionalnego, w przypadku realizacji tej inwestycji.

 

Uwagi do konsultacji można kierować do wtorku 11 sierpnia pod adres mailowy - kpk@mir.gov.pl

 

W załączniku prezentujemy wypełniony formularz.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów