Jesteś tutaj: Home

Złotowski: Centralny rozdział imigrantów to coś idiotycznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 wrzesień 2015 18:30

Wracamy do ostatniego głosowania w Parlamencie Europejskim, gdzie ustalono, że Polska powinna przyjąć ok. 7,7% uchodźców napływających do Europy, co w pierwszym rozdaniu przekłada się na 9287 osób. O komentarz tym razem poprosiliśmy europosła Kosmę Złotowskiego.

- Uważam, że centralny rozdział imigrantów to jest coś idiotycznego. Jest to zmuszanie państw niechcących przyjmować imigrantów, aby to robiły – tłumaczy nam poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, który głosował w ubiegły czwartek przeciwko tej rezolucji.

 

- Przyjmowanie imigrantów w takiej ilości, w taki sposób jest co najmniej niebezpieczne. Moglibyśmy przyjąć każdą ilość imigrantów, gdyby takie kraje jak Niemcy, Szwecja, Francja, które z tymi imigrantami mają duże doświadczenie, pokazali nam, że nie ma takich dzielnic we Francji, w Niemczech, w Szwecji, gdzie Policja nie ma prawa wstępu i nie wchodzi tam gdyż się boi. Że nie ma żadnych kłopotów z integracją imigrantów, ale te kłopoty są. Polityka europejska ostatnich dwudziestu lat nas przed tym przestrzega, dlatego nie tylko ja, ale cała nasza frakcja była przeciwko tej rezolucji – tłumaczy przyczyny swojej decyzji.

 

Złotowski był jedynym reprezentantem kujawsko-pomorskiego, który głosował w Brukseli przeciwko rezolucji uchwałodawczej. Posłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke wstrzymali się.

 

Tadeusz Zwiefka o swojej decyzji – Parlament Europejski nie powinien narzucać konkretnych licz uchodźców.

 

Za przyjęciem rezolucji głosowało 370 europosłów, przeciwko było 54, czyli głównie frakcja ECR tworzona przez Złotowskiego, posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Brytyjczyków z partii premiera Davida Camerona.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów