Jesteś tutaj: Home

Platforma ePUAP2 w służbie wyborom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 14 październik 2015 20:05

25 października przez internet co prawda nie oddamy głosu, ale dzięki usługom informatycznym będziemy mogli za pomocą domowego komputera dopisać się do rejestru wyborców w danej gminie lub uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem naszego stałego pobytu.

Zdarzyć się może, że w niedzielę 25 października będziemy przebywać poza miejscem naszego zamieszkania, nie musi to jednak oznaczać utratę naszego prawa do głosowania. W przypadku, gdy zmieniliśmy miejsce zamieszkania, powinniśmy złożyć do gminy wniosek o dopisanie do rejestru wyborców. Ta czynność powinna zostać wykonana do 20 października.

 

Natomiast jeżeli planujemy krótki wyjazd i akurat w dniu wyborów będziemy przebywać poza naszym miejscem zamieszkania, powinniśmy do 23 października, w gminie którą zamieszkujemy, wystąpić o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania. Z takim dokumentów będziemy mogli udać się 25 października do wybranej Obwodowej Komisji Wyborcze, a po weryfikacji oddać głos.

 

Obie te usługi oferuje platforma ePUAP2 bez wychodzenia z domu. Musimy posiadać jednak wcześniej zweryfikowany profil zaufany. Dokonać tego możemy natomiast w Urzędzie Wojewódzkim lub w niektórych placówkach Poczty Polskiej. W Bydgoszczy taką usługę oferuje placówka mieszcząca się na Błoniu przy ulicy Broniewskiego 8. Profil zaufany ePUAP2 posiadać warto także z tego powodu, aby móc korzystać z innych usług e-administracji. Weryfikacja profilu trwa zaledwie kilka minut, pracownicy poczty oferują także pomoc przy założeniu konta ePUAP2, w przypadku gdy nie jesteśmy biegli w technologiach internetowych.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.