Jesteś tutaj: Home

Jasiakiewicz ma propozycję rozwiązania pata na kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 20 listopad 2015 18:56

Dzień wejścia nowych rozkładów jazdy (13 grudnia) zbliża się wielkimi krokami, a cały czas nie wiemy kto będzie wykonywał przewozy na liniach zeelektryfikowanych kujawsko-pomorskiego – Arriva RP czy Przewozy Regionalne? Radny Roman Jasiakiewicz uważa, że dla przestrzegania prawa należy wydłużyć współpracę z Arrivą, a później zastanowić się co lepsze dla województwa.

 -Docierają do mnie informacje, że pracownicy Arrivy planują w poniedziałek protest. Ich zachowanie jest dla mnie zrozumiałe, gdyż protestować chcą wobec bezczynności marszałka i Zarządu Województwa wobec wyroku sądu przyznającego rację Arrivie. Dochodzi tutaj ze strony marszałka do łamania prawa, nie po raz pierwszy zresztą – przyznaje w rozmowie z nami radny Roman Jasiakiewicz.

 

W opinii Jasiakiewicza marszałek powinien przedłużyć współpracę z Arrivą na kolejne miesiące - Wówczas marszałek będzie mógł zgodnie z obowiązującymi procedurami zakończyć współpracę z Arrivą i zlecić usługę według swojego planu.

 

Przypomnijmy, Sąd Administracyjny przyznał rację Arrivie, gdyż marszałek nie zachował rocznego terminu, który jest wymagany przy zlecaniu zamówień w trybie z wolnej ręki.

 

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz uważa, że należałoby rozważyć przeprowadzenie przetargu - Sejmik Województwa corocznie dopłaca ogromne pieniądze do funkcjonowania połączeń kolejowych. Nie odtrącajmy zatem podmiotu, który oferuję przewozy taniej, na nie najgorszych warunkach. Skorzystajmy z lekcji jaką dają nam inne województwa, gdzie koszty utrzymania połączeń są mniejsze.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.