Jesteś tutaj: Home

Szybkie połączenie Bydgoszczy ze Świeciem zostanie zlikwidowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 04 grudzień 2015 20:32

Od przyszłej niedzieli Arriva zaprzestanie realizacji połączenia w ramach taryfy łączonej kolejowo-autobusowej ze Świeciem, która pozwalała dotrzeć z Bydgoszczy w nawet 40 minut. Związane jest to decyzjami Zarządu Województwa.

Arriva uruchamiając to połączenie kilka miesięcy temu chciała stworzyć ofertę atrakcyjniejszą od przejazdu samochodem osobowym. Podjęto kroki, aby w godzinach szczytu czas przejazdu samochodem osobowym był szybszy niż własnym samochodem. W rezultacie były kursy pozwalające pokonać trasę Bydgoszcz – Świecie nawet w 40 minut.

 

Połączenie działało na proste zasadzie – na jednym bilecie dojeżdżaliśmy pociągiem z Bydgoszczy do Terespola Pomorskiego, a tam przesiadaliśmy się w autobus do Świecia, bądź dalej do Chełmna. Budowanie marki takiego połączenia to proces wymagający czasu. Arriva traktowała to jednak jako inwestycje w przyszłość.

 

12 grudnia ostatnie kursy

Decyzja Urzędu Marszałkowskiego wymusiła jednak od przewoźnika rezygnację z tego połączenia. Pomimo decyzji sądu Zarząd Województwa zdecydował się powierzyć wszystkie linie zeelektryfikowane Przewozom Regionalnym. Oznacza to, że Arriva nie będzie od 13 grudnia jeździć na trasie Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie. Przewozy Regionalne nie planują na razie uruchamiać skomunikowanego z pociągami na tej trasie autobusu z Terespola Pomorskiego do Świecia i Chełmna.

 

W rezultacie oferta przewozowa w kujawsko-pomorskim będzie biedniejsza.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 30.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –72.

- liczba osób hospitalizowanych –73.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie –8143.

- liczba osób objętych nadzorem – 1543.

- liczba pobranych próbek – 1807.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP