Jesteś tutaj: Home

Szybkie połączenie Bydgoszczy ze Świeciem zostanie zlikwidowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 04 grudzień 2015 20:32

Od przyszłej niedzieli Arriva zaprzestanie realizacji połączenia w ramach taryfy łączonej kolejowo-autobusowej ze Świeciem, która pozwalała dotrzeć z Bydgoszczy w nawet 40 minut. Związane jest to decyzjami Zarządu Województwa.

Arriva uruchamiając to połączenie kilka miesięcy temu chciała stworzyć ofertę atrakcyjniejszą od przejazdu samochodem osobowym. Podjęto kroki, aby w godzinach szczytu czas przejazdu samochodem osobowym był szybszy niż własnym samochodem. W rezultacie były kursy pozwalające pokonać trasę Bydgoszcz – Świecie nawet w 40 minut.

 

Połączenie działało na proste zasadzie – na jednym bilecie dojeżdżaliśmy pociągiem z Bydgoszczy do Terespola Pomorskiego, a tam przesiadaliśmy się w autobus do Świecia, bądź dalej do Chełmna. Budowanie marki takiego połączenia to proces wymagający czasu. Arriva traktowała to jednak jako inwestycje w przyszłość.

 

12 grudnia ostatnie kursy

Decyzja Urzędu Marszałkowskiego wymusiła jednak od przewoźnika rezygnację z tego połączenia. Pomimo decyzji sądu Zarząd Województwa zdecydował się powierzyć wszystkie linie zeelektryfikowane Przewozom Regionalnym. Oznacza to, że Arriva nie będzie od 13 grudnia jeździć na trasie Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie. Przewozy Regionalne nie planują na razie uruchamiać skomunikowanego z pociągami na tej trasie autobusu z Terespola Pomorskiego do Świecia i Chełmna.

 

W rezultacie oferta przewozowa w kujawsko-pomorskim będzie biedniejsza.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.