Jesteś tutaj: Home

Była posłanka będzie odpowiadać u marszałka za edukację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 31 styczeń 2016 20:11

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się dyrektorem Departamentu Edukacji w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim została wybrana w ubiegłym tygodniu Domicela Kopaczewska. Jej nazwisko jeszcze nie widnieje jednak na oficjalnej stronie urzędu.

Domicela Kopaczewska związana jest z Włocławskiem, przez ostatnią kadencję pełniła mandat poselski. W 2015 roku starała się bez sukcesu o reelekcję z listy Platformy Obywatelskiej.

 

O posłance zrobiło się głośno po ujawnieniu przez włocławskie media tzw. taśm prawdy, które przedstawiały kulisy politycznych negocjacji przy alkoholu, w zakresie ustalenia składu Zarządu Województwa. Miała wówczas protegować swojego partyjnego kolegę do Zarządu Sławomira Kopyścia. Teraz w praktyce będzie jego podwładną.

 

Główne zadanie departamentu edukacji to zarządzanie placówkami edukacyjnych, których organem założycielskim jest Samorząd Województwa; w tym bibliotek oraz wdrażanie programów stypendialnych.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów