Jesteś tutaj: Home

Kolejne głosy nawołujące do rozpadu województwa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 17 luty 2016 20:44

Do separatystycznego głosu radnych PiS na Kujawach Wschodnich, dołącza również lewica. Przewodniczący włocławskiego klubu radnych SLD Krzysztof Kukucki postuluje o powstanie województwa włocławsko-płockiego.

Nastroje wewnątrz województwa kujawsko-pomorskiego dawno nie były tak złe. Głównie chodzi o brak poczucia wspólnotowości, który wywołany jest niesprawiedliwym podziałem środków unijnych. Stąd też inicjatywa ustanowienia św. Jana Pawła II patronem województwa może wydawać się trochę desperackim krokiem.

 

Jeden z liderów lewicy Krzysztof Kukucki publicznie stwierdził, iż dla Włocławka każde rozwiązanie będzie lepsze od dalszego trwania w kujawsko-pomorskim. Kukucki zarzuca Zarządowi Województwa marginalizowanie Włocławka.

 

Co ciekawe, na poniedziałkowej sesji Sejmiku, do podjęcia stanowiska, które miałoby przeciwstawiać się jakimkolwiek zmianom w podziale administracyjnym, nawoływał włocławski radny SLD Stanisław Pawlak.

 

Jako pierwszy publicznie o trudnej sytuacji politycznej w województwie mówił w jednej z audycji TVP Bydgoszcz przewodniczący Rady Miasta Włocławka z PiS Jarosław Chmielewski. Zarzucił on zawłaszczanie środków finansowych przez Toruń i sugerował powstanie przeciwwagi w postaci osi: Włocławek, Inowrocław, Bydgoszcz.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy