Jesteś tutaj: Home

PiS: PSL wprowadza rolników w błąd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 marzec 2016 16:12

Dla gospodarzy jednym z ważniejszym tematów są propozycje rządu Beaty Szydło w sprawie obrotu ziemią. Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że są one szkodliwe dla rolników, PiS stoi jednak na stanowisku, iż bronią one polskiej ziemi przed zagranicznym kapitałem.

W ubiegłym tygodniu około 4 tys. osób protestowało w pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie, na manifestacji zorganizowanej przez PSL. Główny zarzut ludowców dotyczy możliwości zablokowania dziedziczenia ojcowizny.

 

- To wszystko co mówią przedstawiciele PSL to wprowadzenie rolników w błąd – uważa poseł Tomasz Latos, który wraz z innymi parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w tej kwestii – Dzięki naszej inicjatywie w większym stopniu zabezpieczone będą interesy polskich rolników. Na Kujawach i Pomorzu mamy świetną ziemię i osoby przygotowane do jej uprawiania.

 

- Zastaliśmy sytuację w której szacuje się, że w ostatnich latach blisko 200 tys. hektarów zostało sprzedanych i ich właścicielami nie są Polacy – ocenia sytuację zastaną poseł Piotr Król. W jego opinii winne jest temu złe prawo, które zawiera dziury wykorzystywane przez tzw. słupów. Okres rządów PO-PSL miał się charakteryzować bezradnością państwa na tego typu proceder.

 

Posłanka Ewa Kozanecka wyjaśnia – Zmiany w obrocie ziemią zapowiedziała premier Beata Szydło, aby chronić polską ziemią. Wnioskowali o nie również sami rolnicy.

 

Kozanecka mówiła jednak o pewnych obostrzeniach jak konieczność posiadania przez kupujących ziemie odpowiednich kwalifikacji oraz nałożenia na nich 10-letniego zakazu sprzedaży ziemi. W ten sposób rząd Prawa i Sprawiedliwości chce promować rolników indywidualnych.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.