Jesteś tutaj: Home

PiS obsadził regionalny KRUS. Nie była to jednak prosta sprawa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 marzec 2016 12:32

Kilkanaście dni temu dyrektorem KRUS oddział w Bydgoszczy został Piotr Moskal. Odpowiadać będzie on za funkcjonowanie kasy rolniczego ubezpieczenia w województwie kujawsko-pomorskim. O samym kandydacie wiemy jednak niewiele – w 2014 roku startował ze swojego komitetu (niezależnego od PiS) do Rady Gminy Nowa Wieś Wielka. W swoim okręgu uzyskał najgorszy wynik.

W lutym na naszych łamach opublikowaliśmy nagranie z Sejmu, na którym poseł Tomasz Latos wraz z posłem Bartoszem Kownackim dość emocjonalnie ze sobą negocjują na środku sali sejmowej. Jednocześnie trwały głosowania nad programem Rodzina 500+. Na poniższym nagraniu widać, że emocje pomiędzy panami były wysokie:

 

Dzisiaj wiemy, iż główny temat tej rozmowy to była właśnie obsada stanowiska dyrektora KRUS. Kownacki widział na tym miejscu Romana Kujawę z powiatu sępoleńskiego. Miał on pomagać w kampanii wyborczej do parlamentu kandydatowi Solidarnej Polski Maciejowi Szocie (z Inowrocławia), co nie podobało się lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości. Działo się to niedługo później, gdy stanowisko dyrektorskie w agencji rolnej ARiMR przejęła działaczka partii Zbigniewa Ziobry.

 

Ostatecznie kandydatura Kujawy zatem upadła. Pojawił się mało znany, również w kręgach rolnych, Piotr Moskal. W PiS-ie słyszymy, że to również człowiek Kownackiego.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.