Jesteś tutaj: Home

Małych przedsiębiorców czekać może rewolucja podatkowa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 19 kwiecień 2016 17:26

Zamiast podatku PIT, ZUS i ubezpieczenia zdrowotnego zryczałtowany podatek – proponuje Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Jeżeli do tego pomysłu uda się przekonać rząd, to mały biznes będzie mógł rozwinąć skrzydła. Szansa na to jest, gdyż w zespole parlamentarnym dominują przedstawiciele partii rządzącej.

Na czele zespołu stoi poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz, który ma już pewien staż parlamentarny, gdyż w Sejmie zasiada trzecią kadencję. Abramowicz proponuje, aby przedsiębiorcy, którzy notują przychód do 2,5 tys. zł zamiast 18% podatku PIT i ponad 1 tys. zł na ZUS, płacili zryczałtowany podatek 15%. W takiej sytuacji koszty prowadzenia działalności znaczącą zmaleją.

 

Poseł Adam Abramowicz będzie musiał do swojego pomysłu w pierwszej kolejności przekonać Ministra Finansów Pawła Szałamachę. Ocenia jednak, że obniżenie podatków dla najmniejszych biznesów może długofalowo wyjść budżetowi państwa na dobre. Podatki zaczną płacić bowiem przedsiębiorcy będący dzisiaj w szarej strefie, których nie stać na opłacanie składek ZUS.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów