Jesteś tutaj: Home

Gen. Mercier: Bydgoszcz to polska stolica NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 lipiec 2016 00:27

Niewykluczone, że nad Brdą zostaną rozlokowane kolejne jednostki NATO. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Naczelnego Dowódcy ds. Transformacji gen. Denisa Merciera, który wspomniał, iż takie możliwości stwarza zawarty ostatnio aneks do traktatu akcesyjnego.

Podczas uroczystości przekazania dowództwa nad Centrum Szkolenia Sił Połączonych przez dotychczasowego zwierzchnika gen. Wojciecha Grabowskiego, nowemu dowódcy gen. Wilhelmowi Grünowi, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski stwierdził, iż ,,jeszcze” Bydgoszcz można uznać za nieoficjalną polską stolicę NATO, z czego jak wyraził, bydgoszczanie są bardzo dumni.

 

Do tej wypowiedzi pozwolił się odnieść francuski generał Denis Mercier, Naczelny Dowódca ds. Transformacji NATO, który nazwał Bydgoszcz już oficjalnie stolicą NATO, dodając, że aneks do traktatu akcesyjnego może doprowadzić do utworzenia kolejnych jednostek sojuszu w naszym regionie. Wypowiedź generała Mercier zabrzmiała zatem nieco tajemniczo i pozwala spekulować, iż pojawiły się plany dotyczące ulokowania w nad Brdą nowych instytucji NATO.

 

Wcześniej gen. Denis Mercier na konferencji prasowej mówił o sukcesie szczytu NATO, który odbywał się na początku lipca w Warszawie - Nie waham się używać tego stwierdzenia, że szczyt NATO, który zakończył się w Warszawie możemy uznać za historyczny, za przełomowy. Państwa, które wzięły w nim udział są zjednoczone, wyznają te same wartości i skupiają się na tym co je łączy. Szczyt potwierdził, że sojusz zdecydował się przyjąć postawę odstraszającą, nie jest jednak agresorem. Pomaga nam to działać na rzecz pokoju na świecie.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów