Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPrezydent Andrzej Duda ogłosił wybory do Parlamentu Europejskiego

Prezydent Andrzej Duda ogłosił wybory do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 25 luty 2019 18:07
Prezydent Andrzej Duda ogłosił wybory do Parlamentu Europejskiego Fot. KPRP

O tym, że wybory europejskie odbędą się 26 maja powszechnie było wiadomo już od dawna. Formalności musiało się jednak zgodnie z polskim prawem wyborczym stać zadość, dlatego dzisiaj Prezydent RP Andrzej Duda wydał postanowienie o ogłoszeniu terminu wyborów do Parlamentu Europejskiego, wraz z ustaleniem harmonogramu wyborczego.

 

Załącznikiem do postanowienia jest harmonogram czynności wyborczych. Do 6 kwietnia jest czas na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetów wyborczych. Nazwiska kandydatów powinny być znane do 16 kwietnia, gdy minie termin rejestracji list.

 

Moment wydania postanowienia przez prezydenta, uznawany jest również za oficjalny początek kampanii wyborczej. Zakończy się ona w piątek 24 maja, po której do momentu zakończenia głosowania w niedzielę 26 maja, obowiązywać będzie cisza wyborcza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy