Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZdaniem Marcina Palade cztery nazwiska w walce o mandaty

Zdaniem Marcina Palade cztery nazwiska w walce o mandaty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 01 kwiecień 2019 00:17

Specjalizujący się w badaniach opinii publicznej Marcin Palade, którego analizy są dość wysoko oceniane, przedstawiła na Twitterze preferencje wyborcze na sobotę 30 marca. Jest to o tyle ciekawy sondaż, gdyż autor podjął się trudnego zadania zbadania również preferencji wewnątrz okręgów wyborczych.

 

Według tego sondażu w skali kraju wybory wygra PiS z poparciem 42,3%, co da tej partii 24 mandaty. Koalicja Europejska z poparciem 38,8% miałaby zdobyć 22 mandaty. Udział w podziale mandatów wzięłaby jeszcze Wiosna (6,5%) oraz Kukiz15 (5,6%) - oba te komitety zdobyłyby po 3 mandaty. Najwyższy wynik pod progiem wyborczym notuje Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy, Braun, Liroy) 3,6%.

 

W okręgu nr 2 obejmującym województwo kujawsko-pomorskie, jak można się domyśleć przypadają 2 mandaty, po jednym dla PiS i Koalicji Europejskiej. W naszym województwie Koalicja Europejska wygrywa z PiS-em w stosunku 43% do 39,3%. Wiosna notuje 6,2%, ale bez szans na mandat.

 

Zdaniem Marcina Palade faworytami do mandatu są liderzy list: Radosław Sikorski i Kosma Złotowski. Walkę z nimi mogą podjąć Janusz Zemke i Tomasz Latos. Autor badania zatem w przypadku PiS widzi walkę pomiędzy kandydatami z Bydgoszczy o mandat.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021