Jesteś tutaj: HomeEurowyboryCzy Janusz Zemke jest spadochroniarzem?

Czy Janusz Zemke jest spadochroniarzem?

Napisane przez  www.popierambydgoszcz.pl Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 25 marzec 2014 11:02

W okresie kampanii wyborczej pojawiają się zarzuty wobec europosła Janusza Zemke, że nie jest postacią związaną z naszym województwem i stawiany jest przez niektórych na równi z Janem Vincentem Rostowskim, Otylią Jedrzejczak, czy Kazimierą Szczuką. Na te zarzuty na portalu popierambydgoszcz.pl odpowiada wiceprzewodniczący bydgoskiego SL Łukasz Chojnacki.

Chyba największą bzdurę, jaką daje się słyszeć w tej kampanii jest próba „wyrzucania” Janusza Zemke poza ten okręg wyborczy (okręg nr 2 obejmuje województwo kujawsko-pomorskie).Spadochroniarz, warszawiak, brukselczyk, starają się nam wmówić ci, którzy albo stracili kontakt z rzeczywistością, albo miłość do innych kandydatów przysłania im racjonalizm, lub nie mają pomysłu na swoją kampanię – pisze Łukasz Chojnacki.

 

Wyjaśniam, chociaż to oczywiste, że związki Janusza Zemke z tym okręgiem są praktycznie nierozerwalne. Urodzony w Kowalewie Pomorskim, zameldowany w Bydgoszczy od 1954 roku, uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy, ukończył Liceum Ogólnokształcące nr IV w Bydgoszczy, studia magisterskie odbył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, troje dzieci urodziło się w Bydgoszczy. Przez 7 kolejnych kadencji był wybierany posłem do Sejmu RP z tego regionu. Jako poseł i wiceminister obrony narodowej pracował w Warszawie. Będąc europosłem i pracując w większości w Brukseli, wynajmuje tam mieszkanie.

 

W kadencji Parlamentu Europejskiego 2009-2014 Janusz Zemke odbył prawie 400 spotkań poselskich w swym regionie. Zrealizował wszystkie obietnice przedwyborcze z 2009 r. W jego autorskim systemie płatnych staży i praktyk, które sfinansował, uczestniczyło prawie 200 studentów z uczelni naszego regionu, co jest dwa razy więcej niż obiecał. Nie ma drugiego takiego posła w Parlamencie Europejskim, który zrealizował dwa duże programy edukacyjne, ufundował 25 pracowni komputerowych w miastach i powiatach regionu, a w nich prawie 3,5 tysiąca osób w wieku 50+ uczestniczyło w bezpłatnych kursach „Komputer oknem na świat”. Kursy języka angielskiego dla dzieci objętych opieką ośrodków pomocy społecznej ukończyło ponad 800 dzieci. Sfinansował program wyjazdów studyjnych do Brukseli i Strasburga ponad 2,5 tys. mieszkańców Kujaw i Pomorza, choć deklarował zaprosić tylko tysiąc.

 

Dodam, iż Janusz Zemke zawsze kandydował w wyborach z Kujaw i Pomorza, zarówno do polskiego Sejmu, jak i Parlamentu Europejskiego, chociaż szanse na mandat w 2009 roku wydawały się niewielkie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj