Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPO i PiS walczą czarną kampanią, Gowin chce na tym skorzystać

PO i PiS walczą czarną kampanią, Gowin chce na tym skorzystać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 29 marzec 2014 12:47

Platforma Obywatelska uważa, że posłowie PiS w Brukseli mogą przynieść wstyd Polsce jako przykład czego podają nieobyczajne zachowanie posła Hoffmana. PiS nie jest jednak PO dłużny wytykając skandal z udziałem europosła Protasiewicza we Frankfurcie. Czarna kampania rozkręca się zatem na dobre.

Spot PO ,,Siewcy obciachu ruszają na Europę” zrealizowany jest na czarnym tle, stąd też daleka rzuca się on w oczy jako element czarnej kampanii.

 

- Adam Hofman chwalił się pracownicom wielkością swojego penisa – informuje lektor w tym spocie, wizualnie wówczas pojawiają się nagłówki gazet odnoszące się do zabaw polityków PiS na partyjnym wyjeździe.

 

Dostaje się także posłowi Kaskiemu za incydent w cypryjskim hotelu oraz posłance Pawłowicz, która nazwała flagę Unii Europejskiej ,,szmatą”.

 

PiS obciach w Polsce, obciach w Europie – to hasło kończy ten materiał wyborczy.

 

 

PO już wstyd przyniosło

PiS publikacji wyborczej Platformy Obywatelskiej nie został dłużny i zrealizował spot niemalże, że w identycznej konwencji. Tym razem bohaterami są jednak politycy partii rządzącej.

 

Na pierwszy ogień rzucony jest wiceprzewodniczący PO, który miał być szefem kampanii wyborczej tej partii do Parlamentu Europejskiego europoseł Jacek Protasiewicz. Ostatecznie ze startu w tych wyborach jednak zrezygnował, bo incydencie w niemieckim Frankfurcie, który miał miejsce kilka tygodni temu. W tle wykorzystano niemieckie nagłówki gazet m.in. ,,Heil-Hitler”, ,,Nazi-Skandal”.

 

PiS atakuje także jedynkę Platformy Obywatelskiej w kujawsko-pomorskim Jacka Rostowskiego – Zadłużył Polskę bardziej niż Gierek, podniósł podatki, podwyższył wiek emerytalny – wyjaśnia lektor.

 

Zawiedli w Polsce, zawiodą w Europie – tym stwierdzeniem podsumowany jest spot PiS-u.

 

 

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta

Przynajmniej skorzystać chciałby Jarosław Gowin, którego partia przygotowała spot w odpowiedzi na publikacje wyborcze PO i PiS – Dosyć kłótni polityków, koniec z jałowymi dyskusjami. Dość myślenia czy w lewo, czy w prawo. Trzeba iść prosto. Polska Razem wie jak to zrobić - wypowiada się Gowin na spocie.

 

 

Czarną kampanie próbuje prowadzić także Janusz Palikot, który w pierwszym spocie swojej partii straszy powrotem PiS-u do władzy, a swoich oponentów nazywa – politycznymi knurami.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj