Jesteś tutaj: Home

Wizyta agentów CBA według urzędu to tylko rutynowa kontrola

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 listopad 2016 19:12

Sejmik nie zgodził się na rozszerzenie porządku obrad o szczegółową informację marszałka na temat czynności jakie w Urzędzie Marszałkowskim prowadzili agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sekretarz województwa udzielił tylko zainteresowanym radnym lakonicznej informacji.

Specjalnego punktu w sesji sejmiku oczekiwał radny Andrzej Walkowiak, który złożył wniosek o poszerzenie porządku obrad. Poparło go w głosowaniu tylko 13 radnych, przez co nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości (17 głosów).

 

Krótką informację w ramach informacji marszałka udzielił sekretarz województwa Marek Smoczyk. Poinformował on, że łącznie różne instytucje prowadzą 7 kontroli w Urzędzie Marszałkowskim. Wizytę agentów CBA nazwał zaś rutynową kontrolą.

 

- W dalszym ciągu nie wiemy jakich konkursów dotyczą wszczęte śledztwa przez prokuraturę – powiedział nam po sesji radny Andrzej Walkowiak - Nie wiemy dosłownie nic. Można powiedzieć wręcz, że zostało dzisiaj wykonane mistrzostwo świata w sztuce nieudzielenia odpowiedzi na pytanie.

 

Zdaniem Walkowiaka wypowiedź sekretarza, porównująca kontrolę CBA do rutynowej kontroli, przeczy oficjalnym informacją jakie krążą w mediach - Sekretarz mówi wbrew temu co zostało już potwierdzone w środkach masowego przekazu, że agenci CBA weszli na zlecenie prokuratury, bo prokuratura oficjalnie mówi o tym, że zlecili prowadzenie śledztwa w sprawie.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.