Jesteś tutaj: Home

Duży przewoźnik kolejowy zmienia nazwę

Napisał  Opublikowano w Regionalne piątek, 09 grudzień 2016 11:31

Wkrótce przestanie funkcjonować szyld Przewozów Regionalnych. Spółka będzie nadal wykonywać przewozy lokalne, w tym między najważniejszymi ośrodkami miejskimi województwa kujawsko-pomorskiego, ale już pod nową nazwą.

Przewoźnik planuje zmienić logo i funkcjonować pod marką POLREGIO. Zmiana szyldu ma symbolizować nowy rozdział historii firmy – jak tłumaczy się w komunikacie prasowym rok 2016 był pierwszym, w którym Przewozy Regionalne odnotowały dodatni wynik finansowy. Jest to efekt przeprowadzonej w ostatnich długich miesiącach restrukturyzacji w spółce.

 

POLREGIO zapowiada, że będzie chciał zaskakiwać pasażerów lepszym komfortem podróży, poprzez wprowadzanie do ruchu zmodernizowanego taboru.

 

W plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych wpisało się dość mocno Województwo Kujawsko-Pomorskie, które zdecydowało się zagwarantować zakup usług przewozowych na kilka lat. Codziennie przewoźnik wykonuje przewozy m.in. na trasach: Bydgoszcz- Piła, Bydgoszcz – Inowrocław - Poznań, Bydgoszcz – Toruń. Od przyszłej niedzieli (11 grudnia) uruchomione zostaną również dłuższe trasy: Nakło – Bydgoszcz – Toruń – Olsztyn oraz Bydgoszcz – Toruń – Włocławek.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.