Jesteś tutaj: Home

Rok programu Rodzina 500+

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 18 luty 2017 11:41
Rok programu Rodzina 500+ Fot: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Powoli zbliżamy się do rocznicy wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500+. W Bydgoszczy gościł wczoraj wiceminister Marcin Zieleniecki, który spotkał się ze służbami wojewody i samorządowcami. Rozmawiano właśnie o tym programie o tym jak go ubogacać.

- Zbliżamy się do dnia 1 kwietnia 2017 roku, kiedy minie rok od rozpoczęcia realizacji tego programu – mówił podczas konferencji prasowej wiceminister Marcin Zieleniecki - Już powoli przywykliśmy do tego, że tego typu program wsparcia polskich rodzin mający wielorakie cele, począwszy od celów demograficznych poprzez cele związane ze zwalczaniem ubóstwa, a także cele mające na względzie wzrost konsumpcji w Polsce.

 

W roku 2016 z województwa kujawsko-pomorskiego wpłynęło ponad 166 tys. wniosków o przyznanie świadczeń w ramach programu Rodzina 500+, na które wydano z budżetu państwa prawie 987,4 mln zł. Najwięcej w kujawsko-pomorskim mamy rodzin, które pobierają świadczenia na jedno dziecko – ponad 86 tys., na dwójkę dzieci jest ich prawie 41 tys.

 

Na rok 2017 planuje się w kujawsko-pomorskim wydać w ramach tego programu ponad 1,226 mld zł.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.