Jesteś tutaj: Home

Stacjonujący w Polsce żołnierze zapoznają się z funkcjonowaniem naszej administracji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 maj 2017 18:16

W województwie kujawsko-pomorskim odbywa się ciekawy projekt – tworzący tzw. ,,szpicę” oficerowie NATO uczestniczą w szkoleniu, które pozwala im bliżej poznać polską administrację, głównie w tematyce związanej z bezpieczeństwem oraz naszą kulturę i dziedzictwo narodowe.

Pomysłodawcą szkolenia jest dowódca NATO Force Integration Unit płk. Artur Bogowicz.

 

- Celem jest przybliżenie przedstawicielom Sojuszu Północno-Atlantyckiego jak zorganizowane jest nasze państwo, jak wyglądają struktury i mechanizmy administracji. Które szczeble za co odpowiadają. Ma to na celu przekazanie im, a poprzez nich przedstawicielom innych nacji sojuszniczych – jak działa państwo, aby w przyszłości byli wstanie wykorzystać tą wiedzę podczas kryzysu – wyjaśniał mjr. Wojciech Zaborowski.

 

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościli dzisiaj przedstawiciele sił Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chorwacji – Bardzo się cieszę z tego, że do tego spotkania doszło w naszym województwie. Dla nas zaszczytem jest, że możemy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościć oficerów NATO – przywitał gości wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

 

We wcześniejszych dniach uczestnicy szkolenia gościli w komendach wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Szkolenie przewiduje również wizytację bydgoskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

 

- Jestem ogniwem łączącym pomiędzy moim dowództwem a środowiskiem cywilnym, do którego zalicza się nie tylko ludność, ale również władze, media. Pobyt w Polsce jest dla mnie bardzo dobry, dlatego spotykam się z wielką gościnnością ze strony Polaków, wszędzie mogę swobodnie podróżować. Jestem wszędzie bardzo dobrze przyjmowany – przyznaje jeden z uczestników szkolenia, żołnierz USA Army, na co dzień stacjonujący w Żaganiu.

 

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.