Jesteś tutaj: Home

Posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 04 listopad 2015 16:44

Dzisiaj w Sejmie miała miejsce uroczystość wręczenia przez Państwową Komisję Wyborczą posłom zaświadczeń o wyborze. Przewodniczył jej przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej nawiązywał do wizyty papieża Jana Pawła II w 1999 roku w polskim parlamencie - Powiedział wtedy, że służba Narodowi powinna być ukierunkowana na dobro wspólne – mówił o wyzwaniach nowych posłów Wojciech Hermeliński. Przypomniał też słowa księdza Piotra Skargi - Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy, bo w niej jego wszystko się dobre zamyka.

 

Wszystkim, którzy uzyskali w dniu 25 października elekcję, Hermeliński złożył gratulację. Każdy z posłów otrzymał indywidualne zaświadczenie o wyborze. Okręg bydgoski w najbliższej kadencji reprezentować będą: Ewa Kozanecka, Teresa Piotrowska, Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki, Łukasz Schreiber, Krzysztof Brejza, Paweł Olszewski, Paweł Skutecki, Michał Stasiński i Eugeniusz Kłopotek.

 

W uroczystości uczestniczyła marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

 

Na chwilę obecną nie jest znana data pierwszego posiedzenia nowej kadencji. Decyzję o terminie podjąć ma prezydent Andrzej Duda.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.