Jesteś tutaj: Home

Józef Ramlau ma przebierać nogami na stanowisko wojewody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 listopad 2015 00:02

Wojewodą kujawsko-pomorskim był niecałe 6 miesięcy w 2006 roku. Na giełdzie nazwisk kandydatów na przyszłego wojewodę, znajduje się też Józef Ramlau, który zabiega o wsparcie struktur toruńsko-włocławskich PiS.

Wczoraj pisaliśmy, iż jednym z poważniejszych kandydatów na funkcję wojewody jest wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Dość poważnie zainteresowany tę funkcją jest też były wojewoda Józef Ramlau, obecnie związany z Brodnicą, który także ma mieć dość duże szansę na to stanowisko.

 

Przed rokiem kandydował bezskutecznie na funkcję burmistrza Brodnicy i radnego województwa.

 

Zdaniem radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza, wojewoda powinien być z Bydgoszczy, w celu zapewnienia równowagi politycznej w województwie, skoro marszałek obecnie reprezentuje Toruń.

 

W Bydgoszczy i nie tylko coraz głośniej mówi się ,że wojewodą Kujawsko-pomorskim zostanie wiceburmistrz Kruszwicy. Byłaby to kolejna porażka naszego Miasta. Stąd pytanie do Pana Posła Tomasza Latosa i Jego Ugrupowania: czy uzasadniony jest niepokój Bydgoszczan? - napisał w niedzielę na Facebook-u Jasiakiewicz.

 

Oficjalnej odpowiedzi Roman Jasiakiewicz nie uzyskał, w kuluarach działacze PiS mówią natomiast, że każdy scenariusz jest możliwy.

 

Najpoważniejszym kandydatem z miasta Bydgoszczy wydaje się radny Marek Gralik, ale bydgoskie struktury PiS nie są już zgodne. Poseł Tomasz Latos ma być bowiem zwolennikiem Bogdanowicza z Kruszwicy.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.