Jesteś tutaj: Home

Świecie również chce pomóc rodzinie z Donbasu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 30 styczeń 2016 11:05

Wczoraj informowaliśmy o deklaracji prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, który wyraził możliwość bezpłatnego użyczenia mieszkania na okres 3 lat, dla jednej z rodzin ewakuowanych z objętego wojną Donbasu. Bydgoszcz już dwóm rodzinom ze wschodniej Ukrainy pomogła. Do wojewody spłynęły kolejne deklaracje pomocy.

Czteroosobową rodzinę przyjąć chciałby również burmistrz Świecia. Oprócz zapewnienia noclegu świecki samorząd deklaruje chęć pomocy przy znalezieniu zatrudnienia.

 

Przedsiębiorca z gminy Gruta pod Grudziądzem wyraził chęć zatrudnienia do pracy kierowców posiadających uprawnienia prawa jazdy kat. C i E. Ewakuowaną rodzinę chce przyjąć również jeden z mieszkańców Chełmna.

 

Pod koniec listopada z objętego działaniami wojennymi Donbasu ewakuowano 177 osób polskiego pochodzenie. Przebywają oni obecnie w obozie dla uchodźców, wojewodowie proszą o pomoc samorządy, aby mogli oni rozpocząć normalne życie.

 

Każdy kto chciałby pomóc powinien swoją ofertę kierować mailowo do Urzędu Wojewódzkiego na adres – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.