Jesteś tutaj: Home

Nie ma zagrożenia dla mieszkańców ptasią grypą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 02 luty 2016 14:16

 Dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem nowego wojewody Mikołaja Bogdanowicza i jego zastępcy Józefa Ramlau. Rozmawiano o mogących się pojawić zagrożeniach dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego.

- Spotkanie tego zespołu miało charakter przygotowawczy do wydarzeń jakie mogą się w kujawsko-pomorskim pojawić – wyjaśniał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Uczestniczyli w nim przedstawiciele służb odpowiadających za obywatelstwo obywateli m.in. Policji, Straży Pożarnej oraz instytucji odpowiadających za gospodarkę wodną.

 

- Wraca cały czas temat budowy drugiego stopnia na Wiśle – podkreślił wicewojewoda Ramlau. Z jednej strony jego budowa oznaczałaby rozwój dróg wodnych, ale miałby on przede wszystkim duże znaczenie dla niwelowania zagrożenia powodziowego.

 

- Mam osobiste doświadczenia z sytuacjami kryzysowymi, będąc jeszcze samorządowcem w Krusziwcy – przyznał Bogdanowicz, który przypomniał skutki orkanu Ksawery, gdy powstał 100 km korek, w grudniu 2013 roku. Pojawiły się wówczas też problemy z dostawą prądu, co uderzało w procesy produkcyjne rolników – Musieliśmy dostarczać wówczas generatory prądu.

 

Nie ma zagrożenia ptasią grypą

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja o zakażeniach niebezpiecznym wirusem H9N7. Wojewoda uspokaja jednak, iż wojewódzkie służby epidemiologiczne nie przewidują zagrożenia dla mieszkańców.

 

Rozmawiano również o incydencie z radioaktywnym odpadem, który trafił do spalarni ProNatury w Bydgoszczy przed kilkoma dniami.

 

Bogdanowicz za problem uważa niewłaściwe zabezpieczenie autostrady A1 przed dostępem do zwierząt, co doprowadziło już do dużej kolizji – Takie sytuacje nie powinny się zdarzyć.

 

Nielegalni imigranci pod kontrolą

W ostatnim czasie Europa boryka się z problemami powodowanymi przez nielegalnych imigrantów. Ta sprawa nie była omawiana na dzisiejszym posiedzeniu, ale zapytany o tę kwestię wojewoda Mikołaja Bogdanowicz przyznał, że zagrożenie jest monitorowane – Straż Graniczna wskazuje, że skala zjawiska może być duża, ale wszystko obecnie jest kontrolowane.

 

Wojewoda ma odbyć specjalne spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Bydgoszczy i rozważa podjęcie działań na rzecz budowy nowej siedziby tej służby w naszym województwie.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.