Jesteś tutaj: Home

Marszałek uratuje Grudziądz przed komisarzem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 lipiec 2016 10:41

Problemy szpitala w Grudziądzu to obecnie jeden z większych problemów w województwie kujawsko-pomorskim. Wojewoda prowadzi spór z prezydentem Grudziądza o kompetencje,a a marszałek Piotr Całbecki obiecał wczoraj pomoc dla tej lecznicy, tylko uwaga – z naszych wspólnych pieniędzy.

Dług szpitala w Grudziądzu wynosi około 480 milionów złotych. Marszałek Piotr Całbecki rozważa wsparcie miasta przy spłacie zadłużenia z budżetu województwa. Finanse województwa są jednak też nieco napięte, stąd też pojawia się obawa, że Grudziądz będzie ratowany kosztem innych zadań.

 

Dyrektorem szpitala jest wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Marek Nowak (PO), prezydentem Grudziądza Robert Malinowski (PO). Radny Roman Jasiakiewicz stawia zarzut, iż marszałek chce ratować prezydenta Grudziądza przed komisarzem rządowym, który w przypadku powołania otrzymałby zadanie wyprowadzenia finansów tego miasta na prostą. Nie trzeba przypominać chyba, że Malinowski jest kolegą partyjnym Całbeckiego.

 

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.