Jesteś tutaj: Home

Marszałek chce powołać kolejną spółkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 sierpień 2016 14:48

W Toruniu ma powstać Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o, jeżeli zgodę na to wyrażą w najbliższy poniedziałek radni wojewódzcy. Zadaniem spółki będzie wspieranie realizacji Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku poprzez wprowadzanie na rynek instrumentów inżynierii finansowej. Wyjaśniając prościej – powołanie nowej spółki prawa handlowego pozwoli na dalsze zadłużanie województwa.

Z zapisów Wieloletniej Perspektywy Finansowej dla województwa wynika, że zadłużenie samorządu wojewódzkiego jest bliskie dozwolonej granicy. Stąd też możliwości inwestycyjne województwa są nieco ograniczone.

 

Do długu publicznego nie wlicza się jednak zobowiązań spółek komunalnych, stąd też powoływanie kolejnej spółki pozwoli na dalsze pośrednie zwiększanie zadłużenia województwa. Są to jednak zobowiązania, które będzie trzeba jednak też spłacić. Obecnie w naszym województwie działa już podobna spółka - Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która zajmuje się wprowadzaniem na rynek instrumentów inżynierii finansowej, w celu realizacji inwestycji w szpitalach.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.