Jesteś tutaj: Home

Posłowie wystraszyli się protestów? Zaostrzenia przepisów zakazujących aborcji nie będzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 06 październik 2016 12:59

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Tym bardziej, gdy w poniedziałek na Starym Rynku w Bydgoszczy wygwizdano z nazwiska posłów, którzy w pierwszym czytaniu poparli obywatelski projekt ,,Stop aborcji”. Dzisiaj odbyło się ponowne głosowanie, w którym posłowie w większości zdecydowali o jego odrzuceniu.

Sprawa wydaje się nieco dziwna z jednego powodu, bowiem na etapie prac w komisjach nie podjęto tak naprawdę dyskusji nad projektem, tylko od razu pojawił się wniosek o jego odrzucenie i większość posłów wcześniej widzących potrzebę pracy nad projektem, nagle zmieniła zdanie. Trudno nie zauważyć przy tym skutków poniedziałkowych ,,Czarnych protestów”. Również wczoraj o sytuacji kobiet w Polsce debatował Parlament Europejski.

 

Jedynym posłem z okręgu bydgoskiego, który był przeciwko odrzucaniu obywatelskiego projektu ,,Stop aborcji” był Eugeniusz Kłopotek. Zdanie zmienili posłowie PiS: Piotr Król, Bartosz Kownacki, Łukasz Schreiber, Ewa Kozanecka. Nieobecny na głosowaniu był poseł Tomasz Latos. Odrzucenie projektu obywatelskiego poparł również nieobecny przed dwoma tygodniami w Sejmie poseł Paweł Skutecki z Kukiz15.

 

Ustawa blokująca in vitro również wycofana

Jak informuje poseł Nowoczesnej Michał Stasiński, krytykowany przez niego projekt ustawy o ochronie płodu, który w praktyce uniemożliwiłby stosowanie metody in vitro w Polsce, również nie będzie dalej procedowany, gdyż swoje poparcie dla niego wycofało sześciu posłów wnioskodawców, w tym bydgoski parlamentarzysta Paweł Skutecki.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.