Jesteś tutaj: HomeRegionPrzewrót w Radzie Miasta Włocławka

Przewrót w Radzie Miasta Włocławka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 sierpień 2017 09:35

Poniedziałek nie był na pewno dobrym dniem dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym województwie. Przewodniczący struktur tej partii we Włocławku Krzysztof Kukucki pożegnał się bowiem z funkcją Przewodniczącego Rady Miasta. Nie można wykluczyć, że nóż w plecy mógł wbić jeden z jego kolegów partyjnych.

Gdy w Toruniu obradował sejmik, we Włocławku emocje mogły sięgać zenitu. Do tego stopnia, że odczuwalne były również w Toruniu, gdzie była posłanka Domicela Kopaczewska i wicemarszałek województwa Sławomir Kopyść dość mocno przeżywali ich przebieg (związani są oni politycznie z Włocławkiem).

 

Sytuacja z Włocławka budziła zainteresowanie również w Toruniu

 

Odwołania Krzysztofa Kukuckiego chciał Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radnych PiS było jednak tylko 9, a za odwołaniem Kukuckiego głosowało 13. Oznacza to, że wyłamać musieli się również radni z koalicji PO – SLD. Głosowanie było tajne, stąd też nie dowiemy z nazwiska się wprost kto jeszcze poparł wniosek o odwołanie Kukuckiego. W kuluarach mówi się o tym, że w grupie popierającej wniosek radnych PiS, był również samorządowiec związany z SLD. Gdyby to się potwierdziło, oznaczałoby to dodatkowo wewnętrzny konflikt w partii.

 

Nowego przewodniczącego radni Włocławka mają wybrać na kolejnej sesji. Nie wiadomo jednak jaki będzie dalszy los koalicji PO – SLD.

 

Wewnętrzne pęknięcia w SLD widoczne są również w Bydgoszczy, gdzie zdarzają się sytuację, gdy rozbieżne stanowiska prezentuje szef bydgoskich struktur Ireneusz Nitkiewicz oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński. Ten drugi prezentuje znacznie bardziej asertywną postawę wobec koalicjantów z PO i prezydenta Rafała Bruskiego, niż grupa młodych radnych klubu SLD Lewica Razem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.