Jesteś tutaj: HomeRegionMinisterstwo Infrastruktury o S-10: Za wcześniej jest przesądzać szansach

Ministerstwo Infrastruktury o S-10: Za wcześniej jest przesądzać szansach

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 listopad 2017 14:27

Wojewoda wraz z posłem Tomaszem Latosem podkreślają, że mają zapewnienia, iż realizacja odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 w najbliższych latach jest niezagrożona. Znacznie bardziej ostrożnie do tej sprawy odnosi się już Departament Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, który udzielił odpowiedzi w przedmiotowej sprawie Radzie Miasta Bydgoszczy.

W trakcie sesji Rady Miasta Bydgoszczy w dniu 4 października, pomimo sprzeciwu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Rada wystosowała do rządu apel, w którym przedstawiła swoje zaniepokojenie brakiem zapewnienia finansowania dla budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. Szef klubu radnych PiS Mirosław Jamroży twierdził, iż wystosowywanie tego typu apeli to zajmowanie się tematem zastępczy, porównując wagę problemu do refundowania zabiegu in vitro.

 

Z odpowiedzi udzielonej Radzie Miasta Bydgoszczy przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wynika jednoznacznie, iż na chwilę obecną nie ma zapewnionego finansowania dla budowy tego odcinka drogi ekspresowej S-10 – W ramach tego limitu finansowego (od redakcji: ustalonego w uchwale Radzie Ministrów z 8 września 2015 roku) przedmiotowy odcinek drogi S10 nie posiadał zapewnionego finansowania dla prac budowlanych – czytamy w wyjaśnieniu ministerstwa.

 

W dalszej części pisma resort infrastruktury wyjaśnia, że możliwym wariantem zrealizowania tej inwestycji będzie partnerstwo publiczno-prywatne w ramach instrumentu EFSI – Jednocześnie z uwagi na obecny etap prac analitycznych, za wcześnie jest przesądzać o szansach jego zastosowania dla tego odcinka czy też powiązanego z nim harmonogramu realizacji.

 

Na rok 2018 w budżecie państwa przewidziano prawie 2,5 mln zł na potrzeby procesu przygotowawczego dla budowy drogi ekspresowej S-10.

 

Treść całego pisma kierowanego do Rady Miasta Bydgoszczy można pobrać poniżej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.