Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 grudzień 2017

We wtorek pisaliśmy o pomyśle radnych PiS-u, którzy chcą w przyszłym roku rozpocząć odbudowę zamku znajdującego się w okolicach dzisiejszej ulicy Grodzkiej. Nie jest to jedyna poprawka budżetowa zgłoszona przez członków tego klubu – radni wnioskują m.in. w sprawie odbudowy Zachodniej Pierzei Starego Rynku czy o powstanie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 13 grudzień 2017 23:05

Kolejne wizualizacje dotyczące Eltry

Prezentujemy kolejną wizualizację koncepcji przebudowy budynku ,,Eltry” przy ulicy Dworcowej, opracowaną przez pracownię Archigeum Gawęda&Sajdak. Tym razem z perspektywy od strony dworca kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z raportu MAKRO Cash&Carry z 2015 roku wynika, że 15% Polaków regularnie jada poza domem, a 21% przynajmniej 1-3 razy w miesiącu. Według Marcina Piotrowskiego – szefa kuchni, to dobry wynik, w jego opinii kultura „jadania na mieście” będzie się coraz bardziej rozwijać, a już teraz Polacy odwiedzają lokale gastronomiczne nie tylko „od święta”.

Opublikowano w Polecane

We wtorek rozstrzygnięto coroczny konkurs, w ramach którego przyznawany jest tytuł ,,Mistera Budownictwa – Inowrocław”. Władze miasta chcą w ten sposób promować tych właścicieli nieruchomości, którzy czują się współodpowiedzialni za budowanie dobrego wizerunku miasta wśród jego gości.

Opublikowano w Inowrocław

W trakcie prac komisji nadzwyczajnej przygotowującej zmiany ustaw o ordynacji wyborczej i funkcjonowaniu samorządów przedstawiciele większości rządzącej, postanowili odejść od części budzących duże kontrowersje wśród opozycji zapisów. Wycofano się chociażby z tego, aby to komisarze wyborczy ustalali granice okręgów w wyborach.

Opublikowano w Regionalne
środa, 13 grudzień 2017 13:03

Wojewoda zdekomunizował nam Bydgoszcz

Za życia patronem jednej z bydgoskich ulic zostanie żużlowiec Tomasz Gollob. Ta decyzja budzi wątpliwości nawet w szeregach PiS-u, to jednak taką decyzję podjął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Będziemy mieli również aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Mariusz Gajda, który podczas spotkania z samorządowcami próbował wyjaśniać ich wątpliwości dotyczące nowego prawa wodnego. Uczestnikami tego spotkania byli zastępcy prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak oraz Anna Mackiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.