Jesteś tutaj: HomeSportZawisza wyruszył na obóz do Wągrowca

Zawisza wyruszył na obóz do Wągrowca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 17 luty 2017 12:53

Odbudowa wielkiej piłki nożnej na Zawiszy odbywa się od najniższej klasy rozgrywkowej. Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” stara się do tego celu podchodzić najbardziej profesjonalnie, dlatego też wicelider B-klasy udał się dzisiaj na czterodniowy obóz treningowy w Wągrowcu.

Pierwsza połowa sezonu była na pewno pod względem organizacyjnym dużym wyzwaniem. Po tym, gdy nagle okazało się, że Zawisza w I lidze nie wystartuje, Stowarzyszenie Piłkarskie rozpoczęło budowanie zespołu dla najniższej klasy rozgrywkowej, na co było zaledwie kilka tygodni. W praktyce udało się rundę jesienną zakończyć na pozycji wicelidera.

 

Do wiosny można się już przygotowywać znacznie bardziej spokojnie. Dzięki dystrybuowanych przez kibiców cegiełkach udało się sfinansować obóz szkoleniowy w Wielkopolsce. Klub wsparli również byli piłkarze Zawiszy – m.in. Cezary Stefańczyk czy Maciej Dąbrowski. Ten pierwszy brał udział w wywalczeniu awansu do I ligi.

 

Na zgrupowanie piłkarze wyjechali dzisiaj rano z parkingu Zawiszy. Jutro już w Wągrowcu zmierzą się z ciekawym rywalem – liderem IV ligi Nielbą Wągrowiec. Niegdyś oba kluby rywalizowały ze sobą o I ligę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.