Jesteś tutaj: HomeSportZawisza wyruszył na obóz do Wągrowca

Zawisza wyruszył na obóz do Wągrowca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 17 luty 2017 12:53

Odbudowa wielkiej piłki nożnej na Zawiszy odbywa się od najniższej klasy rozgrywkowej. Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” stara się do tego celu podchodzić najbardziej profesjonalnie, dlatego też wicelider B-klasy udał się dzisiaj na czterodniowy obóz treningowy w Wągrowcu.

Pierwsza połowa sezonu była na pewno pod względem organizacyjnym dużym wyzwaniem. Po tym, gdy nagle okazało się, że Zawisza w I lidze nie wystartuje, Stowarzyszenie Piłkarskie rozpoczęło budowanie zespołu dla najniższej klasy rozgrywkowej, na co było zaledwie kilka tygodni. W praktyce udało się rundę jesienną zakończyć na pozycji wicelidera.

 

Do wiosny można się już przygotowywać znacznie bardziej spokojnie. Dzięki dystrybuowanych przez kibiców cegiełkach udało się sfinansować obóz szkoleniowy w Wielkopolsce. Klub wsparli również byli piłkarze Zawiszy – m.in. Cezary Stefańczyk czy Maciej Dąbrowski. Ten pierwszy brał udział w wywalczeniu awansu do I ligi.

 

Na zgrupowanie piłkarze wyjechali dzisiaj rano z parkingu Zawiszy. Jutro już w Wągrowcu zmierzą się z ciekawym rywalem – liderem IV ligi Nielbą Wągrowiec. Niegdyś oba kluby rywalizowały ze sobą o I ligę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.