Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszczanka pobiegła w złotej sztafecie

Bydgoszczanka pobiegła w złotej sztafecie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 05 marzec 2017 21:43

Polscy lekkoatleci zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie zdobywając 12 medali, z tego 7 tych najcenniejszych ze złota. Swój udział w tym sukcesie ma również  bydgoszczanie.

Iga Baumgart z klubu BKS Bydgoszcz pobiegła w niedziele w polskiej sztafecie 4x400 metrów, której udało się wywalczyć złoty medal. Polki w składzie: Patrycja Wyciszewska, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart oraz Justyna Święty uzyskały czas 3.29,94, który okazał się lepszy od drugich Brytyjek i trzecich Ukrainek. Indywidualnie Baumgart zakończyła rywalizację w półfinale.

W sobotę Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz wywalczył tytuł mistrza świata w biegu na 1500 metrów. Natomiast w skoku o tyczce brązowy medal przypadł Pawłowi Wojciechowskiemu również z Zawiszy. Złoto w tym konkursie wywalczył inny Polak Piotr Lisek.

Warto wspomnieć również o sukcesie Konrada Bukowieckiego w stolicy Serbii. Zawodnik Gwardii Szczytno był jedną z gwiazd Mistrzostw Świata Juniorów, które lipcu odbyły się w Bydgoszczy. W Belgradzie rzutem na dystans 21,97 m ustanowił nowy rekord Polski oraz uzyskał tytuł Mistrza Europy.