Jesteś tutaj: HomeSportWycofanie AF Brzozy z rywalizacji z Zawiszą już pewne

Wycofanie AF Brzozy z rywalizacji z Zawiszą już pewne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 12 marzec 2017 12:54

Klub Akademii Piłkarskiej Brzoza obok Zawiszy Bydgoszcz i Wisły Fordon stawiany był jako główny pretendent do awansu do A-klasy. Już kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że w przypadku klubu z Brzozy szykuje się fuzja – teraz te informację się potwierdzają.

Dotychczasowy trener AF Brzoza Piotr Mielczarek z grupą kilkunastu piłkarzy wzmocnią klub z V ligi (2 klasy wyżej od B-klasy) KS Łochowo, który walczy obecnie o utrzymanie w lidze. Jednocześnie trener Mielczarek będzie głównym trenerem V-ligowej drużyny. Zespół ma zmienić nazwę na KS Łochowo / AF Brzoza.

 

Nie wiemy nadal tylko, czy AF Brzoza wycofa się z B-klasy, czy ta klasa rozgrywkowa posłuży za zespół rezerw. Spodziewać się można natomiast, że dla KS Łochowo / AF Brzoza najważniejszym celem będzie utrzymanie w V-lidze, stąd też rywalizacja z Zawiszą i Wisłą nie będzie traktowana priorytetowo.

 

Jeden z lepszych piłkarzy AF Brzoza w rundzie jesiennej Patryk Bereza z kolei od wiosny będzie reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz. Dobre jego występy w meczach sparingowych pokazują, że może być on kluczowym zawodnikiem zespołu niebiesko-czarnych. Bereza wpisał się chociażby na listę strzelców wczoraj w sparingu z Orłem Osiek, rozgrywanym w Wielkopolsce.

 

Taki obrót spraw sprawia, że arcyważny będzie mecz inauguracyjny rundy wiosennej, w czasie którego w Zawisza Bydgoszcz (wicelider) podejmie Wisłę Fordon (lider). Oba kluby mają taką samą liczbę punktów. Mecz ten rozegrany zostanie w Potulicach.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.