Jesteś tutaj: HomeSportWycofanie AF Brzozy z rywalizacji z Zawiszą już pewne

Wycofanie AF Brzozy z rywalizacji z Zawiszą już pewne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 12 marzec 2017 12:54

Klub Akademii Piłkarskiej Brzoza obok Zawiszy Bydgoszcz i Wisły Fordon stawiany był jako główny pretendent do awansu do A-klasy. Już kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że w przypadku klubu z Brzozy szykuje się fuzja – teraz te informację się potwierdzają.

Dotychczasowy trener AF Brzoza Piotr Mielczarek z grupą kilkunastu piłkarzy wzmocnią klub z V ligi (2 klasy wyżej od B-klasy) KS Łochowo, który walczy obecnie o utrzymanie w lidze. Jednocześnie trener Mielczarek będzie głównym trenerem V-ligowej drużyny. Zespół ma zmienić nazwę na KS Łochowo / AF Brzoza.

 

Nie wiemy nadal tylko, czy AF Brzoza wycofa się z B-klasy, czy ta klasa rozgrywkowa posłuży za zespół rezerw. Spodziewać się można natomiast, że dla KS Łochowo / AF Brzoza najważniejszym celem będzie utrzymanie w V-lidze, stąd też rywalizacja z Zawiszą i Wisłą nie będzie traktowana priorytetowo.

 

Jeden z lepszych piłkarzy AF Brzoza w rundzie jesiennej Patryk Bereza z kolei od wiosny będzie reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz. Dobre jego występy w meczach sparingowych pokazują, że może być on kluczowym zawodnikiem zespołu niebiesko-czarnych. Bereza wpisał się chociażby na listę strzelców wczoraj w sparingu z Orłem Osiek, rozgrywanym w Wielkopolsce.

 

Taki obrót spraw sprawia, że arcyważny będzie mecz inauguracyjny rundy wiosennej, w czasie którego w Zawisza Bydgoszcz (wicelider) podejmie Wisłę Fordon (lider). Oba kluby mają taką samą liczbę punktów. Mecz ten rozegrany zostanie w Potulicach.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.