Jesteś tutaj: HomeSportNoteć zapłaci za możliwość gry w I lidze

Noteć zapłaci za możliwość gry w I lidze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 27 lipiec 2017 18:59
Noteć zapłaci za możliwość gry w I lidze Fot: UM Inowrocław

Zakończony sezon koszykarski nie był zbyt udany dla Noteci Inowrocław i Astroii Bydgoszcz – oba kluby spadły bowiem z I ligi. Noteć będziemy mogli jednak w nadchodzącym sezonie oglądać na parkietach I ligi. Taka możliwość kosztować będzie 40 tys. zł.

Noteć chcąc grać na zapleczu Ekstaklasy musiała wykupić tzw. dziką kartę. Złożyli się na nią sponsorzy i kibice - Miasto nie dołożyło się do zakupu „dzikiej karty”. Taka była umowa: Jeśli chcecie grać w I lidze, musicie zdobyć środki na ten cel – wyjaśnia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, który decyzję tą ocenia jednak bardzo pozytywnie.

 

Klub podpisał już umowy z kilkunastoma zawodnikami. Są to: Kamil Maciejewski, Jakub Krawczyk, Maciej Kościuk, Krystian Rosiński, Mateusz Marciniak, Seweryn Sroczyński, Damian Szczepanik, Adam Lisewski, Marcin Rzosiński, Łukasz Paul i Rafał Malitka. Prowadzone są rozmowy z kilkoma kolejnymi graczami.

 

Prezes Noteci Wojciech Kujoth cele na nowy sezon stawia wyżej niż walkę o utrzymanie. Noteć chciałaby wystąpić bowiem w fazie play-off.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.