Jesteś tutaj: HomeSportKolejne pewne zwycięstwo Zawiszy i zbliżenie się do czubka tabeli

Kolejne pewne zwycięstwo Zawiszy i zbliżenie się do czubka tabeli

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 18 wrzesień 2016 11:57

Wojciech Ruczyński w strzelaniu bramek nie ma sobie równych w B-klasie. W sobotnim meczu Zawiszy Bydgoszcz z Iskrą Zamość (mecz rozgrywany w Potulicach) skompletował hat-tricka.

Początki meczu ze strony niebiesko-czarnych były nieco niemrawe, ale dość szybko to się zmieniło, gdy w 12 minucie Wojciech Ruczyński otworzył wynik tego spotkania. Ten sam piłkarz w 29 minucie podwyższył na 2:0. W I połowie bramkę dla Zawiszy zdobył również Sergiusz Kot w 25 minucie i trzeci raz Ruczyński w 38 minucie.

W II połowie wpadły dwie bramki – Jarosława Lewandowskiego i Adama Wiśniewskiego.

Forma Zawiszy rośnie z meczu na mecz. Wojciech Ruczyński skompletował hat-tricka również w poprzednim meczu z Zorzą Ślesin. Systematycznie rośnie również pozycja Zawiszy w tabeli. Najciekawszym meczem 4 kolejki była konfrontacja Akademii Piłkarskiej Brzoza z Wisłą Fordon. Zwycięstwo piłkarzy z Brzozy sprawiło, że Wiślacy stracili pozycję samodzielnego lidera. Tylko trzy punkty straty do liderujących drużyn ma bydgoski Zawisza, który rozegrał jednak jeden mecz mniej niż Wisła i AF Brzoza.

Zawisza Bydgoszcz – Iskra Zamość-Rynarzewo 6:0 (4:0)

Wojciech Ruczyński 12'. 29' i 38'

Sergiusz Kot 35'

Jarosław Lewandowski 82'

Adam Wiśniewski 83'

Zawisza Bydgoszcz: Artur Gajewski (60, Jan Stypczyński) – Jarosław Lewandowski, Bartosz Stoppel, Sebastian Każuro (46, Damian Nowak), Patryk Szymański – Patryk Błażejewicz (78, Patryk Piechocki), Adam Wiśniewski > kapitan – Przemysław Marchwant, Sergiusz Kot, Oskar Ziemba (55, Marcin Szmańkowski) – Wojciech Ruczyński.

Iskra Zamość-Rynarzewo: Artur Staszewski – Janusz Bliźnicki (60, Łukasz Bliźnicki), Łukasz Pieron, Łukasz Mazur > kapitan, Dawid Ozdyk (46, Adam Baszyński), Artur Kowalski, Kamil Przybyliński, Dawid Elwart, Kamil Gębala, Waldemar Częsz, Przemysław Macudziński (60, Piotr Oparczyk). W kadrze meczowej: Patryk Bołka. Debiut w Zawiszy: Marcin Szmańkowski, Jan Stypczyński, Patryk Piechocki.