Jesteś tutaj: HomeInowrocławSprawcy wypadku kilka miesięcy ukrywali się, usłyszeli zarzuty

Sprawcy wypadku kilka miesięcy ukrywali się, usłyszeli zarzuty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 23 styczeń 2020 18:00

9 sierpnia w Chrośnej w gminie Kruszwica doszło do śmiertelnego wypadku, w trakcie którego zginał motorowerzysta. Przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo przeprowadzony manewr wyprzedzania przez kierującego nissanem. Kierujący pojazdem Krzysztof M. oraz towarzysząca mu Martyna J. zamiast udzielić poszkodowanemu pomocy, uciekli z miejsca zdarzenia.


Sprawcy wypadku oraz pasażerce udało się przez kilka miesięcy unikać kontaktu z Policją, z tego powodu w listopadzie Policja wystawiła za nimi listy gończe, co poskutkowało tym, iż sami zgłosili na komisariat. Mężczyzna został aresztowany, kobiecie z uwagi na wyrażoną skruchę i marginalny udział w zdarzeniu zamieniono środek zapobiegawczy na dozór policyjny.

 

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe, która mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia poszkodowanemu pomocy. Kobieta natomiast usłyszała zarzut nie udzielenia pomocy. O karze zdecyduje sąd, grozi im kara nawet kilku lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu