Jesteś tutaj: HomeInowrocławOkazuje się, że pierwszej osoby zarażonej COVID-19 w Inowrocławiu jednak nie było

Okazuje się, że pierwszej osoby zarażonej COVID-19 w Inowrocławiu jednak nie było

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 06 kwiecień 2020 14:32

W weekend pomiędzy wojewodę Mikołajem Bogdanowiczem i prezydentem Inowrocławia Ryszarda Brejzą mieliśmy do czynienia z wymianą listów politycznych. Ich treści nie cytujemy, bo czas epidemii to nie czas kłótnie polityczne, ale też nie jest to przecież najważniejszy temat dla Polaków. Ważne jest natomiast wyjaśnienie, czy mieszkanka Inowrocławia zmarła z powodu koronawirusa.

W czwartek na Facebook-u prezydent Ryszard Brejza poinformował, że od kilku dni jest ukrywana informacja o zgonie mieszkanki Inowrocławia z powodu COVID-19, do którego dojść miało na terenie jednego z bydgoskich szpitali. Sprawa miała interesować władze miasta, bowiem najbliższa rodzina zmarłej objęta została kwarantanną. Jednocześnie w czwartek media podały – w oparciu o komunikat wojewody – o pierwszym zachorowania w Inowrocławiu. W piątek zaprzeczył temu Szpital Uniwersytecki im. Jurasza w Bydgoszczy, wskazując, że pacjentka zmarła na wskutek zatrzymania krążenia, natomiast przeprowadzone w środę badanie laboratoryjne wykluczyło zachorowanie tej osoby na COVID-19.

 

Sprawie przyjrzał się redaktor Gazety Pomorskiej Dariusz Nawrocki, który ustalił, że zmarła była podejrzewana o możliwe zachorowanie na COVID-19, stąd też pobrano od niej wymaz do badań laboratoryjnych oraz objęto kwarantanną jej najbliższych. Wstępnie 70-latka została jednak zakwalifikowana jako pierwsze zachorowanie na COVID-19 w Inowrocławiu, ta informacja w czwartek przekazana została mediom. Okazała się ona jednak błędną, rzecznik wojewody redaktorowi Nawrockiemu wyjaśnił, że błędna informacja pochodziła z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

Przypomnijmy, że w połowie marca doszło nagle do zmiany dyrektora wojewódzkiego sanepidu, w samym centrum kryzysu epidemiologicznego.

 

Pozostają jednak pewne niejasności

Media informację o pierwszym zachorowaniu w Inowrocławiu otrzymały w czwartek 2 kwietnia (jak dzisiaj wiemy jest to informacja błędna), natomiast z oświadczenia Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza wynika, że już we wtorek rano było wiadomo, że kobieta nie jest chora na COVID-19.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu