Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW naszym województwie z programu Mosty Plus być może powstanie jedna inwestycja

W naszym województwie z programu Mosty Plus być może powstanie jedna inwestycja

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica środa, 29 lipiec 2020 14:14

Mosty dla Regionów albo inaczej mówiąc Mosty Plus, to zapowiedziany w 2018 roku program wsparcia rządu dla budowy infrastruktury mostowej. W pierwszym etapie z 75 złożonych wniosków, do dalszej realizacji wyłoniono 20, w tym jeden z naszego województwa.

Chodzi o zamierzenia gminy Kruszwica, budowy mostu nad Notecią w Kobylnikach. Z racji ujęcia zadania w programie gmina otrzymała prawie 105 tys. zł na sfinansowanie około 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwoleń. Dokumentacja powstała do końca 2019 roku.

 

Obecnie dokumentacja jest przedmiotem kontroli wojewody, po której zakończeniu wniosek gminy ma szansę uzyskać dofinansowanie na realizację już samej inwestycji budowlanej, która według szacunków może kosztować około 10 mln zł.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury
  • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

    W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu