Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzestrzegają przed kryptowalutami

Przestrzegają przed kryptowalutami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 08 lipiec 2017 20:48
Przestrzegają przed kryptowalutami CC By Zach Copley

W transakcjach elektronicznych coraz popularniejsze w świecie są wirtualne waluty jak np. bitcoiny, które ulegają wymianie na tradycyjne waluty. Jeżeli chodzi o Polskę ta popularność nie jest jeszcze aż tak duża. Państwowe instytucje finansowe przestrzegają jednak przed kryptowalutami.

Płacenia i obrót bitcoinami lub innymi kryptowalutami jest w pełni legalne. Jak jednak ostrzega Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego – nie stoją za nimi żadne gwarancje państwowe. Stąd też posiadanie ich wiąże się z dodatkowymi ryzykami. Przede wszystkim jest to możliwość utraty środków w wyniku cyberataku.

 

Wirtualne waluty nie są również gwarantowane w przeciwieństwie do tradycyjnych depozytów bankowych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Instytucje finansowe zauważają również, że wartość wirtualnych walut ulega gwałtownym zmianom cen.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

  • Sikorski: Rząd podważając skuteczność samorządu osłabia pozycję Polski

    Kilka dni temu wiceminister Jerzy Kwieciński wskazywał na zagrożenie utraty funduszy unijnych przez województwa, które w jego opinii zbyt wolno je wdrażają. Najwyższa kwota zagrożona jest w kujawsko-pomorskim – ponad 178 mln euro, czyli ponad 0,5 mld zł. Były wicemarszałek Sejmu Radosław Sikorski uważa, że ta aktywność wiceministra Kwiecińskiego jest szkodliwa dla Polski.

  • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

    Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.