Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzestrzegają przed kryptowalutami

Przestrzegają przed kryptowalutami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 08 lipiec 2017 20:48
Przestrzegają przed kryptowalutami CC By Zach Copley

W transakcjach elektronicznych coraz popularniejsze w świecie są wirtualne waluty jak np. bitcoiny, które ulegają wymianie na tradycyjne waluty. Jeżeli chodzi o Polskę ta popularność nie jest jeszcze aż tak duża. Państwowe instytucje finansowe przestrzegają jednak przed kryptowalutami.

Płacenia i obrót bitcoinami lub innymi kryptowalutami jest w pełni legalne. Jak jednak ostrzega Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego – nie stoją za nimi żadne gwarancje państwowe. Stąd też posiadanie ich wiąże się z dodatkowymi ryzykami. Przede wszystkim jest to możliwość utraty środków w wyniku cyberataku.

 

Wirtualne waluty nie są również gwarantowane w przeciwieństwie do tradycyjnych depozytów bankowych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Instytucje finansowe zauważają również, że wartość wirtualnych walut ulega gwałtownym zmianom cen.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

  • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

    Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

  • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

    Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.