Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzestrzegają przed kryptowalutami

Przestrzegają przed kryptowalutami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 08 lipiec 2017 20:48
Przestrzegają przed kryptowalutami CC By Zach Copley

W transakcjach elektronicznych coraz popularniejsze w świecie są wirtualne waluty jak np. bitcoiny, które ulegają wymianie na tradycyjne waluty. Jeżeli chodzi o Polskę ta popularność nie jest jeszcze aż tak duża. Państwowe instytucje finansowe przestrzegają jednak przed kryptowalutami.

Płacenia i obrót bitcoinami lub innymi kryptowalutami jest w pełni legalne. Jak jednak ostrzega Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego – nie stoją za nimi żadne gwarancje państwowe. Stąd też posiadanie ich wiąże się z dodatkowymi ryzykami. Przede wszystkim jest to możliwość utraty środków w wyniku cyberataku.

 

Wirtualne waluty nie są również gwarantowane w przeciwieństwie do tradycyjnych depozytów bankowych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Instytucje finansowe zauważają również, że wartość wirtualnych walut ulega gwałtownym zmianom cen.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

  • Rok 2019 w Kujawsko-Pomorskim – rokiem Powstania Wielkopolskiego

    Do 27 grudnia, czyli setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pozostało już niewiele czasu. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę, aby rok 2019 ustanowić rokiem Powstania Wielkopolskiego, dla upamiętnienia wkładu mieszkańców dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

  • Województwo z niepokojem patrzy na możliwość wzrostu cen energii

    Budżet województwa na rok 2019 został uchwalony, ale zależny jest on od wielu zewnętrznych czynników, chociażby cen energii elektrycznej. Ich wzrost może wpłynąć bowiem na wzrost kosztów utrzymania połączeń kolejowych, co dla Samorządu Województwa może stać się problemem. Marszałek Piotr Całbecki nie wyklucza nawiązania współpracy z przewoźnikiem PKP Interecity.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.