Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzestrzegają przed kryptowalutami

Przestrzegają przed kryptowalutami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 08 lipiec 2017 20:48
Przestrzegają przed kryptowalutami CC By Zach Copley

W transakcjach elektronicznych coraz popularniejsze w świecie są wirtualne waluty jak np. bitcoiny, które ulegają wymianie na tradycyjne waluty. Jeżeli chodzi o Polskę ta popularność nie jest jeszcze aż tak duża. Państwowe instytucje finansowe przestrzegają jednak przed kryptowalutami.

Płacenia i obrót bitcoinami lub innymi kryptowalutami jest w pełni legalne. Jak jednak ostrzega Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego – nie stoją za nimi żadne gwarancje państwowe. Stąd też posiadanie ich wiąże się z dodatkowymi ryzykami. Przede wszystkim jest to możliwość utraty środków w wyniku cyberataku.

 

Wirtualne waluty nie są również gwarantowane w przeciwieństwie do tradycyjnych depozytów bankowych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Instytucje finansowe zauważają również, że wartość wirtualnych walut ulega gwałtownym zmianom cen.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

  • Co mają mecze reprezentacji do natężenia ruchu w polskich miastach?

    Wynik meczu Polski z Senegalem wywoływać może pełen niedosyt, który przeżyło wielu Polaków kibicujących biało-czerwonym przed telewizorami. W takiej sytuacji naturalnym zjawiskiem jest zmniejszenie liczby pojazdów na drogach. Są tacy, którzy próbują nawet szacować skalę tego zjawiska.

  • Tego jeszcze nie było – polscy posłowie próbują lokować amerykanom bazy wojskowe

    Dodać można, że chodzi o polityków z naszego regionu. Kilka dni temu informowaliśmy o analizie jaką polskie ministerstwo obrony narodowej opracowało dla Amerykanów, gdzie sugeruje się im zbudowanie stałej bazy w naszym województwie. Do boju ruszyła od razu posłanka Anna Sobecka z Torunia, walczą również bydgoscy posłowie – poseł Paweł Olszewski apeluje do posła Latosa, aby zadbał o lokalizację w Bydgoszczy. Inny poseł chciałby te bazy natomiast w Grudziądzu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.