Jesteś tutaj: HomeMagazynFake newsy o patentach na koronawirusa

Fake newsy o patentach na koronawirusa

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Magazyn wtorek, 24 marzec 2020 00:47
Fake newsy o patentach na koronawirusa Fot: cottonbro

O teoriach spiskowych na temat rzekomego opatentowania koronawirusa, z którym zmaga się cały świat, już pisaliśmy przy okazji karygodnych wpisów byłego parlamentarzysty. Konkretów jednak nigdy za wiele, stąd też wyjaśniamy o co chodzi z tymi patentami. W szczególności, że w ostatnim czasie krąży wiele fake newsów o tym w mediach społecznościowych.

 

Do teorii spiskowych bezpośrednio się nie będę odnosił, bowiem tutaj można wiele rzeczy wymyślić, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Teorie są jednak podparte rzekomymi dowodami, które będę chciał obalić. Na początku trzeba jednak wyjaśnić, że koronawirus to nie jest pojęcie nowe, ta nazwa wykorzystywana jest od dawna i określa pewną rodzinę wirusów. Stąd też nie wszystko co nazywa się koronawirusem ma związek z COVID-19 lub SARS-CoV-2 jak określa się wirusa, z którym boryka się teraz w sposób szczególny Europa.

 

Patent US7220852B1

W amerykańskim urzędzie patentowym pod takim numerem został zarejestrowany w 2007 roku patent na koronawirusa, określany specjalistycznie jako SARS-CoV. Francuska agencja prasowa AFP (Agence France Presse) w jednej z depesz o fake newsach wyjaśnia o co chodzi. Jest to wirus, który pojawił się w chińskiej prowincji Guangdong w latach 2002-2003, na którego według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zachorowało ponad 8 tys. osób. Wirus zabić miał około 900 osób. Jest to jednak zupełnie inny wirus niż SARS-CoV-2. SARS-CoV również atakował układ oddechowy.

 

Patent US10130701B2

Przy tym patencie również pojawia się nazwa koronawirus. Jak czytamy w abstrakcie patentu, jest to w praktyce szczepionka przeciwko zakaźnemu zapaleniu oskrzeli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

    Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

  • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

    Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu