Jesteś tutaj: HomeMagazynBlisko miesiąc bez zgonu z powodu COVID-19 (raport)

Blisko miesiąc bez zgonu z powodu COVID-19 (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 11 lipiec 2020 12:05
Blisko miesiąc bez zgonu z powodu COVID-19 (raport) Fot: Markus Spiske

Ostatnie dwa zgony z powodu COVID-19 w województwie odnotowano 13 czerwca – do tej pory w kujawsko-pomorskim mamy 49 ofiar koronawirusa. Ostatni tydzień przyniósł utrzymanie w miarę stabilnej liczby chorych.

Od ubiegłej soboty (4 lipca) do wczoraj (10 lipca) odnotowano 15 nowych przypadków zachorowań oraz 14 ozdrowieńców. Uwzględniając dane z dzisiaj (11 lipca) mamy obecnie 82 osoby chore na COVID-19. Przypomnijmy, że szczyt zachorowań w naszym województwie miał miejsce 20 kwietnia, gdy było 365 osób chorych, natomiast 8 czerwca ta liczba spadła do 43 osób, od tego momentu mamy dość powolną tendencję wzrostową. Do tej pory w naszym województwie stwierdzono 697 zachorowań.

 

 

 

 

Mniej zachorowań niż wskazywał na to model matematyczny

Prognozy matematyczne dla wzrostu zachorowań w Polsce prowadzą analitycy ExMetrix, którzy również opracowali modele dla poszczególnych województw. Opracowany przez nich model wskazywał, że na przełomie lipca i sierpnia przekroczymy ponad 750 zachorowań, a w przypadku zniesienia restrykcji pod koniec lipca mogło dojść nawet do przekroczenia tysiąca zachorowań. Realna liczba zachorowań jest jednak mniejsza niż prognozowano. Poniżej wykres ExMerix, przedstawiający różne scenariusze w zależności od stopnia restrykcji – przerywana linia pokazuje realny wzrost liczby zachorowań:

 

źródło: ExMetrix

 

Na świecie na COVID-19 zachorowało ponad 12,6 mln osób – Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że w skali globu notowane są obecnie rekordowe wzrosty zachorowań dziennych, w niektóre dni powyżej 200 tys. nowych przypadków. Największe dzienne przyrosty mają miejsce w : Meksyku, Rosji, Pakistanie, Bangladeszu, problem COVID-19 powrócił też w Iranie. Z powodu COVID-19 zmarło już na świecie ponad 0,5 mln osób.

 

Najwięcej aktualnie chorych jest w Stanach Zjednoczonych – prawie 1,7 mln; na drugim miejscu jest Brazyli z ponad 0,5 mln przypadkami, a trzecim Indie z ponad 284 tys. przypadków. Czwarta Rosja ma obecnie ponad 210 tys. chorych. W Europie sytuacja poza Rosją wydaje się już w miarę ustabilizowana, trudno przedstawić dokładny raport, bowiem Wielka Brytania, Hiszpania i Szwecja nie udostępniają informacji o liczbie aktualnie chorych. Duży wskaźnik ma Francja – ponad 62 tys. aktualnie chorych, Belgia ponad 35 tys. i nasz wschodni sąsiad Ukraina 25 tys. Na Ukrainie chorych może być znacznie więcej, bowiem eksperci wskazują na bardzo małą liczbę przeprowadzanych testów.

 

W Polsce mamy obecnie 9,3 tys. chorych, od momentu szczytu w dniu 17 czerwca, gdy chorych było 14,494 w naszym kraju ma miejsce tendencja spadkowa.

 

Aktualnie chorzy na COVID-19 w Polsce / źródło: .worldometers.info

 

Codziennie aktualizowane dane dla województwa kujawsko-pomorskiego publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury
  • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

    W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu