Jesteś tutaj: HomeMagazynLipiec przez większość miesiąca ze stabilną liczbą chorych (raport)

Lipiec przez większość miesiąca ze stabilną liczbą chorych (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 01 sierpień 2020 19:16
Lipiec przez większość miesiąca ze stabilną liczbą chorych (raport) Fot: Markus Spiske

Przez pierwsze trzy tygodnie lipca liczba aktywnie chorych na COVID-19 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oscylowała w przedziale 70-90, raz było więcej nowych przypadków, raz więcej ozdrowieńców, co się w perspektywie tygodnia bilansowało. W ostatnim tygodniu przybyło jednak ponad 50 nowych zachorowań, przez co odnotowaliśmy znaczący wzrost zachorowań.

 

Licząc już z sobotą 1 sierpnia mamy obecnie 117 aktywnie chorych.

 

 

 

Tak natomiast prezentuje się wykres tylko dla lipca:

 

 


W piątek 31 lipca pierwszy raz od 25 maja odnotowaliśmy w województwie kujawsko-pomorskim ponad 100 aktywnych przypadków. Z tych danych wynika jasno, że chorych przybywa coraz szybciej.

 

Problem wzrostu dynamiki zachorowań notuje kilka europejskich państw – powyżej 700 przypadków w ostatnich godzinach stwierdzono; we Włoszech, na Ukrainie, w Rumuni i w Belgii. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców jest to tylko kilkadziesiąt przypadów.

 

Tak się prezentuje natomiast krzywa aktualnie chorych dla Polski:

Grafika: .worldometers.info

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury
  • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

    W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu