Jesteś tutaj: HomeMagazynŻołnierze porządkują miejsca pamięci narodowej przed 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej

Żołnierze porządkują miejsca pamięci narodowej przed 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 10 sierpień 2020 14:37

W sobotę 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, we wspomnienie Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W tym roku będzie to dzień szczególny, bowiem od bitwy, która obroniła niepodległy byt Polski przypada 100. rocznica.

 

Dbanie o miejsca pochówku żołnierzy i uczestników zrywów niepodległościowych, to dla żołnierzy z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej patriotyczny obowiązek, stąd też regularnie dbają o miejsca pochówku. W ostatnich dniach w sposób szczególny potraktowano potrzebę uporządkowania tych miejsc, będą zapalać także znicze i składać wiązanki kwiatów. Pamięcią obejmą również poległych żołnierzy w ostatnich latach, w czasie misji zagranicznych.

 

 

W garnizonie Czarnem żołnierze 52 Batalionu Remontowego oddali cześć w miejscu pamięci gen. broni Józefa Hallera (dowódcy Armii Ochotniczej w czasie Bitwy Warszawskiej). Wraz z żołnierzami 11 Batalionu Ewakuacji Sprzętu uporządkowali także mogiły jeńców wojennych na cmentarzu Stalagu II B Hammerstein (niemiecki nazistowski obóz jeniecki). W mogiłach zbiorowych pochowanych jest około 15 tysięcy jeńców podoficerów i szeregowych z armii polskiej, francuskiej, belgijskiej, jugosłowiańskiej i amerykańskiej.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu