Jesteś tutaj: HomeMagazynW Toruniu będą zbierać na ekshumacje Żołnierzy Wyklętych

W Toruniu będą zbierać na ekshumacje Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn czwartek, 27 luty 2014 18:59

W sobotę od godziny 9 do 17 na toruńskiej starówce będą zbierane pieniądze na rzecz ekshumacji  i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych, którą organizują lokalne środowiska.

Tego dnia obchodzić będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mimo upływu wielu lat od śmierci ostatniego ,,Wyklętego”, szczątki wielu nie zostały do dzisiaj zidentyfikowane.

 

Zbiórkę w Toruniu organizuje Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta we współpracy z Inicjatywą Obywatelską Park im. Żołnierzy Niezłomnych w Toruniu. W zbiórce udział wezmą także harcerze.

 

Termin ,,Żołnierze Wyklęci” odnosi się do tych wojskowych, którzy po formalnym zakończeniu II wojny światowej nie zgodzili się z uznaniem Polski podległej pod związek radziecki i podjęli partyzancką walkę z sowieckim okupantem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • O tym dlaczego są to nudne wybory

    Za trzy tygodnie odbędą się najważniejsze wybory z cyklu, który rozpoczął się ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. To jednak wybory samorządowe budziły znacznie większe emocje społeczne niż ma to miejsce teraz. Słyszę wiele opinii, że jest to nudna kampania. Dlaczego tak jest?

  • #ChodziOŻycie

    Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas