Jesteś tutaj: HomeMagazynW Toruniu będą zbierać na ekshumacje Żołnierzy Wyklętych

W Toruniu będą zbierać na ekshumacje Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn czwartek, 27 luty 2014 18:59

W sobotę od godziny 9 do 17 na toruńskiej starówce będą zbierane pieniądze na rzecz ekshumacji  i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych, którą organizują lokalne środowiska.

Tego dnia obchodzić będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mimo upływu wielu lat od śmierci ostatniego ,,Wyklętego”, szczątki wielu nie zostały do dzisiaj zidentyfikowane.

 

Zbiórkę w Toruniu organizuje Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta we współpracy z Inicjatywą Obywatelską Park im. Żołnierzy Niezłomnych w Toruniu. W zbiórce udział wezmą także harcerze.

 

Termin ,,Żołnierze Wyklęci” odnosi się do tych wojskowych, którzy po formalnym zakończeniu II wojny światowej nie zgodzili się z uznaniem Polski podległej pod związek radziecki i podjęli partyzancką walkę z sowieckim okupantem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu